Skalne Miasto Manazan

Jaskinie i Skalne Miasto Manazan w Turcji, którego historia sięga czasów Cesarstwa Bizantyjskiego, to cała wioska wykuta w pionowej skale z niewielkimi pomieszczeniami. Naturalnie chroniona przed najeźdźcami i żywiołami, te wykute w skale domy przetrwały wieki wojen i zmian ustrojowych w Środkowej Anatolii.

Choć pozornie niepraktyczne, skalne miasto Manazan (Turcja) rozciąga się na pięć pięter przez 3 kilometry klifów, a przed wiekami było w pełni funkcjonującym miastem. Skomplikowana seria jaskiń i tuneli mieściła świątynie, magazyny, domy rodzinne, a nawet cmentarze, wszystkie wysoko nad ziemią, na klifie.

Obecnie skalne miasto nie jest już zamieszkane, ale miejscowi z Taskale nadal używają najniższych jaskiń do przechowywania pszenicy, sera i innych zbóż, a region aktywnie rozwija obszar, aby uzyskać większe przychody z turystyki.

Współrzędne Geograficzne

Podane na stronie współrzędne geograficzne jaskiń i skalnego miasta Manazan w Turcji dotyczą powierzchni skalnej Tahil Ambarlari.

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Unnamed Road
Manazan, 70000
Turcja
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.