Współrzędne geograficzne:
55°36'1"N, 2°38'48"W

Punkt widokowy Sir Waltera Scotta (Scott's View)

Ten przepiękny widok na obszar o nazwie Scottish Borders jest uważany za ulubiene miejsce słynnego XIX-wiecznego powieściopisarza i poety Sir Waltera Scotta.

Legenda mówi, że Sir Walter Scott tak często zatrzymywał się, aby podziwiać widoki podczas swoich podróży, że jego konie nauczyły się zatrzymywać w punktach widokowych bez polecenia. Kiedy Scott zmarł w 1832 roku, jego procesja pogrzebowa minęła taki punkt w drodze do Opactwa Dryburgh (gdzie Scott został pochowany) i mówi się, że jego konie przystanęły, pozwalając przyjacielowi na ostatnie spojrzenie na krajobraz Scottish Borders, tak przez niego ukochany.

Widok jest teraz oznaczony cokołem i tablicą, a także kilkoma ławkami dla pielgrzymów podróżujących śladami Scotta, którzy chcą zatrzymać się i wchłonąć przepiękny widok na Scottish Borders.

Jak dojechać do Scott's View?

Aby dojechać do punktu widokowego Waltera Scotta (Scott's View), należy z drogi nr B6404 (z St Boswells do Kelso) zjechać na drogę numer B6356 oznaczoną jako Dryburgh Abbey. Po ponad 1 kilometrze znajdziemy skrzyżowanie ze znakiem na Scott's View po prawej stronie. Po trzech kilometrach dojedziemy do parkingu.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

B6356
Scottish Borders, Szkocja, TD6
Wielka Brytania
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.