Rzymski amfiteatr pod galerią sztuki Guildhall

Ludzie znajdują w piwnicach wiele interesujących rzeczy - antyki, wspomnienia, kolekcje. Ale nie próbujcie wymieniać się historiami z właścicielami Guildhall Yard w Londynie, ponieważ ich historia będzie najbardziej wstydliwa.

Kiedy w Londynie zaczęto planować budowę galerii sztuki związanej ze słynnym budynkiem Guildhall, odkrycie ogromnego obszaru 2000-letnich ruin leżących tuż pod Guildhall nie zajęło dużo czasu. Ruiny szybko zostały zidentyfikowane jako pochodzące z czasów rzymskich - duży amfiteatr. W starożytności nieznany współczesnym archeologom rzymski amfiteatr był używany do wszelkiego rodzaju publicznej rozrywki, która w tym czasie obejmowała walki i egzekucje.

Guildhall w Londynie to znana i wielowiekowa architektura rządowa, używana przez wiele lat na imprezy, bankiety i uroczystości. Rozpoczęto tu budowę galerii sztuki, podczas której podjęto starania o wykopanie i włączenie nowo odkrytego amfiteatru do ostatecznego projektu.

Guildhall Yard, duży dziedziniec na zewnątrz budynku Guildhall, służy jako "dach" amfiteatru, który mimo wykopalisk pozostaje pod ziemią, aby zachować niezwykły stopień ochrony. Szeroki, okrągły wzór w kamieniu z Guildhall Yard wyznacza zarys amfiteatru na dole, zapewniając, że na razie jego położenie nie zostanie ponownie zapomniane.

Jak dojść do rzymskiego amfiteatru w Guildhall w Londynie?

Bardzo mało jest wzmianek o tym Rzymskim Amfiteatrze poza galerią sztuki. Kiedy zbliżacie się do Guildhall Yard, galeria znajduje się po Waszej prawej stronie. Wejdźcie do niej i podążajcie schodami, które schodzą w dół i w lewo. W budynku dalsza droga jest oznakowana.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

Guildhall
Gresham Street
Londyn, Anglia, EC2V 5AE
Wielka Brytania
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.