Współrzędne geograficzne:
52°22'36"N, 1°42'18"E

Ruiny kościoła św. Andrzeja w Covehithe

At first sight, the 15th-century Church of St Andrew in Covehithe appears to be just another church ruin, deserted in a field at the end of an ordinary country lane on the edge of town. But eagle-eyed visitors will notice the number of relatively modern headstones in the graveyard on the grounds. These hold the site’s secret: the 17th-century church nestled within the ruins.

Na pierwszy rzut oka XV-wieczny kościół św. Andrzeja w Covehithe wydaje się być kolejną opuszczoną ruiną położoną na końcu zwykłej wiejskiej drogi na skraju miasta. Jednak kiedy przyjrzymy się bliżej, dostrzeżemy nie tylko stosunkowo nowe nagrobki, jak także wboduwany w ruinę XVII-wieczny mały kościółek.

Zbudowany dzięki majątkowi zamożnego rezydenta, oryginalny kościół św. Andrzeja był wspaniałym budynkiem, jednak stał się zbyt drogi, aby mała wioska mogła go utrzymać. Od dnia położenia pierwszego kamienia kościół był nieproporcjonalny do wielkości wioski, której populacja nigdy nie przekraczała 300 osób. Po 1600 roku podjęto decyzję o rozebraniu większego kościoła i wzniesieniu na miejscu mniejszego, zbudowanego z materiałów z oryginalnej konstrukcji.

XVII-wieczny kościół, który mieści się w murach tej XV-wiecznej ruiny, jest romantyczny i bardzo malowniczy. Nowy kościół wykazuje raczej surową prostotę religijnych budynków tamtej epoki. Jedynie ośmioboczny front (znacznie zniekształcony przez ludzi Olivera Cromwella w XVI wieku), ambona i trzy ławki pozostały z pierwotnego kościoła.

Obecnie jedynie kościół z XVII wieku jest w użyciu, a ruiny i charakterystyczna wieża kościoła z XV wieku są utrzymywane przez Stowarzyszenie Ochrony Kościołów.

Jak dojechać do kościoła św. Andrzeja w Covehithe

Podążaj za znakiem "Historycznego Kościoła" znajdującego się w centrum miasta obok starego kościoła w. Kościół św. Andrzeja w Covehithe znajduje się po lewej stronie na końcu drogi wiodącej bezpośrednio w kierunku morza.

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

Mill Ln
Covehithe, Anglia
Wielka Brytania
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.