Tysiącletnia, najstarsza na świecie Róża z Hildesheim

Róża z Hildesheim, znana również jako Róża Tysiącletnia, jest uważana za najstarszą żywą różę na tej planecie i wygląda na to, że nadal będzie żyć w dającej się przewidzieć przyszłości, ponieważ nawet bomby drugiej wojny światowej nie są w stanie jej zniszczyć.

Uważa się, że ten krzak róży, rosnący z boku kolumnowej części niemieckiej katedry w Hildesheim, został zasadzony na początku lat 800-tnych., kiedy sam kościół został zbudowany. Cudownia, obficie rosnącaa Róża Tysiącletnia powoli wspinała się na bok katedry przez setki lat, i nadal pączkuje i kwitnie każdego roku, wydająć z siebie jasnoróżowe kwiaty, zwykle około maja.

Podczas gdy Róża z Hildesheim wygląda tak, jakby rzeczywiście była wystarczająco duża, aby rosnąć przez tysiąc lat, roślina była wielokrotnie niszczona w całej swojej historii. Co ciekawe, krzak został prawie całkowicie zrównany z ziemią podczas II wojny światowej, kiedy bomby alianckie unicestwiły katedrę. Każda część rośliny nad ziemią została zniszczona, ale z gruzu wyrosły nowe gałęzie z korzenia, który przetrwał.

Today the the base of the Thousand-Year Rose is protected by a squat iron fence and each of the central roots is named and catalogued to protect one of the oldest pieces of natural beauty one is lucky to find. 

Dziś podstawa Tysiącletniej Róży / Róży z Hildesheim jest chroniona przez przysadziste żelazne ogrodzenie, a każdy z centralnych korzeni jest nazwany i skatalogowany w celu ochrony jednego z najstarszych elementów naturalnego piękna, które można znaleźć w Hildesheim w Niemczech.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Domhof 17
Hildesheim, 31134
Niemcy
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.