Współrzędne geograficzne:
10°42'9"N, 84°59'35"W

Niebieska rzeka Río Celeste

Rio Celeste to przepiękny tropikalny klejnot, którego charakterystyczny niebieski odcień wody przekształcił w popularne miejsce turystyczne na Kostaryce.

Położona wśród lasów Parku Narodowego Tenorio na Kostaryce długa rzeka Río Celeste skręca i przechodzi przez pustynię zachowując swój jasnobłękitny kolor. Rzeka swoje zabarwienie zawdzięcza mieszaninie siarki i węglanu wapnia, które są zasilane wodą z pobliskiego wulkanu.

Wzdłuż rzeki znajduje się wiele gorących źródeł i imponujący wodospad, a wszystko to jest z pozoru bardzo nienaturalnie niebieskie. Zdjęcia tej wody są regularnie oskarżane o fotomontaż, ale prosta chemia w głębi rzeki jest bardzo realna i potwierdzana każdego roku przez odwiedzających ją niezliczonych wędrowców.

Informacje dodatkowe o Rio Celeste, Kostaryka

Rio Celeste na Kostaryce znajduje się na terenie Parku Narodowego Tenorio Volcano. Najbliższe lotnisko to Międzynarodowy port lotniczy Liberia.

Wiele okolicznych pensjonatów / hoteli ma ścieżki spacerowe, które prowadzą bezpośrednio do Rio Celeste (zazwyczaj są on nie dłuższe niż 1 - 3 kilometry). Niektóre szlaki mogą być zamknięte z powodu niesprzyjającej pogody, ale główne wejście do parku jest zwykle otwarte. Wejście dla nierezydentów kosztuje 12 dolarów.

Samochód z napędem na cztery koła jest zalecany, aby dostać się do wejścia do parku Rio Celeste i ogólnie aby poruszać się po Kostaryce. Miejscowi będą próbować przekonać cię do wynajęcia kaloszy przy wejściu, ale nie są one potrzebne, jeśli założyliśmy w miarę rozsądne buty.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Misterios del Tenorio
Kostaryka
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.