Restauracja Ninja Akasaka

Do Ninja Akasaka wchodzi się przez zwykłą czarną fasadę, a sama restauracja jest oznaczona tylko małym napisem „NINJA” w języku angielskim. Cicha eskorta ubrana od stóp do głów w czerń poprowadzi Cię przez serię krętych korytarzy, mostu zwodzonego i sekretnych drzwi do ukrytej jadalni.

To Ninja Akasaka, gdzie goście mogą przenieść się cztery wieki w przeszłość, gdy ubrani na czarno najemnicy serwują kolację i zabawiają pokazami. Restauracja z Tokio jest udekorowana kamieniem i drewnem, stylem z epoki Edo, kiedy Japonia działała w systemie feudalnym, a ninja byli wojownikami oraz szpiegami dostępnymi do wynajęcia. Chociaż istnieje niewiele dowodów historycznych, które potwierdzałyby naszą wiedzę o ninja, stali się oni fascynacją folklorystą na całym świecie, więc nie trzeba dodawać, że Ninja Akasaka radzi sobie dobrze.

Goście zamawiają jedzenie z długich zwojów, po czym kelnerzy znikają w ciemności. Nie odeszli jednak na długo - od czasu do czasu pojawiają się ponownie, pozornie znikąd, aby zabawić biesiadników sztuczkami z mieczem i pokazami sztuk walki.

Jedzenie w restauracji Ninja Akasaka w Tokio (Japonia) to nowoczesna kuchnia japońska, ale każde danie podawane jest z dramatycznym stylem ninja. Krakersy z czarnego sezamu mają kształt gwiazdek do rzucania. „Bomby” Escargota są podawane z ogniowym prochowym lątem. Śnieżny krab jest podawany na grapefruicie przekłutym mieczem, który po usunięciu uwalnia dymną parę z suchego lodu.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

1F Akasaka Tokyu Plaza 2-14-3 Nagata-cho
Tokio
Japonia
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.