Współrzędne geograficzne:
12°2'35"N, 39°2'13"E

Restauracja Ben Abeba

Lalibela w Etiopii to święte miasto, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, słynące z XII-wiecznych kościołów wykutych w skale. Na przeciwległym końcu spektrum architektonicznego, w odległości krótkiego spaceru, znajduje się restauracja Ben Abeba, budynek w kształcie muszli ślimaka, który bardziej przypomina statek kosmiczny, który wylądował na skale.

Ben Abeba to restauracja z szeroko otwartymi przestrzeniami, położona obok historycznych cudów architektury Lalibela. Usytuowana wysoko na wzgórzu w północnej części miasta, często opisywana jest jako bukiet kwiatów lub garnek do gotowania.

Całe przedsięwzięcie było marzeniem Susan Aitchison, emerytowanej profesor ekonomii, która przyjechała do Etiopii ze swojej rodzinnej Szkocji, początkowo, aby pomóc przyjacielowi założyć szkołę. W obliczu opuszczenia tak wspaniałego miejsca i powrotu do Glasgow, zdecydowała się zostać. Przypadkowa przejażdżka z właścicielem lokalnej firmy transportowej doprowadziła do nawiązania współpracy biznesowej i do otwarcia jednej z najlepszych restauracji na Lalibeli.

Susan Aitchison i jej partner, Habtamu Baye, wynajęli lokalnych architektów, aby wprowadzić swoje pomysły w życie, skutkiem czego powstały spiralne schody budynku, które zapewniają odwiedzającym niezakłócony widok na zapierającą dech w piersiach dolinę rzeki. Wielokrotnie nagradzana restauracja Ben Abeba w Etiopii serwuje menu łączące tradycyjne dania etiopskie i dania kuchni zachodniej, czasem łącząc je ze sobą, a to wszystko przy wykorzystaniu lokalnych składników.

Informacje dodatkowwe

Lalibela znajduje się w północnej Etiopii, do której można dostać lecąc na małe lotnisko, około 30 minut za miastem. Restauracja Ben Abeba (Etiopia) jest otwarta od 7 rano do 22 po południu. Dyrektor generalny Habtamu Baye prowadzi także lokalną firmę transportową, która może zorganizować transfer z lokalnych hoteli.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

Unnamed Road
Lalibela
Etiopia
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.