Współrzędne geograficzne:
39°57'14"N, 75°9'51"W

Ratusz w Filadelfii

Biorąc pod uwagę, że Filadelfia jest miejscem narodzin narodu Stanów Zjednoczonych to dobrze, że ratusz miejski jest jednym z największych budynków komunalnych w kraju - większym nawet niż budynek Kapitolu USA.

Ten wysoki ratusz w Filadelfii został zbudowany przez architekta Johna McArthura Jr. w stylu Drugiego Cesarstwa i był najwyższą wieżą mieszkalną na świecie od 1894 roku, dopóki nie został pokonany przez Singer Building na Manhattanie w 1908 roku.

Iglica anteny budynku osiąga wysokość 167 metrów, a na szczycie stoi posąg Williama Penna, założyciela Pensylwanii. Ważący 27 ton posąg z brązu, wysoki na 12 metrów, góruje nad miastem. Metalowa część wieży ma po każdej stronie cztery gigantyczne zegary, każdy o średnicy 8 metrów.

Obecnie, ponad sto lat po jego wybudowaniu, ratusz w Filadelfii nadal dumnie wystrzeliwuje w górę jako 16-ty najwyższy budynek w Pensylwanii i przypomina o wyjątkowo ważnym miejscu miasta w historii Ameryki.

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

1401 John F. Kennedy Boulevard
Philadelphia, Pensylwania
Stany Zjednoczone
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.