Wydmy i Pustynia Erg Chebbi

Świecąc jaskrawą pomarańczą pod słońcem Sahary, między miastem Merzouga a granicą z Algierią, leżą wydmy oraz pustynia Erg Chebbi (Maroko).

Jeden z zaledwie dwóch tzw. ergów (rodzaj dużego wietrznego skupiska piasku, wydmy) w Maroku. Miejscowi twierdzą, że wydma powstała, gdy zamożna para nie pomogła zmęczonemu podróżnikowi, przez co została ukarana tysiącami ton piasku zrzuconymi na ich dom. Na szczęście Bóg dokonał właściwego wyboru! Przestrzenie piasku w Erg Chebbi codziennie przesuwają się pod wpływem wiatru, tworząc spektakularne wydmy wznoszące się na wysokość 150 metrów nad skalistą pustynią u ich podstawy.

W sąsiednich miastach Sahary jest mnóstwo hoteli i propozycji wycieczek z przewodnikiem, ale lokalni Berberowie są bardziej niż szczęśliwi, mogąc pomóc podróżnikom, którzy chcą samodzielnie wybrać się na pustynię i wydmy Erg Chebbi.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Merzouga
Maroko
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.