Park Rozrywki i Wesołe Miasteczko w Prypeci

Niesamowity opuszczony park rozrywki i wesołe miasteczko w mieście Prypeć było otwarte tylko jeden dzień, 27 kwietnia, jako rozrywka dla osób przygotowujących się do ewakuacji z ukraińskiego miasta po katastrofie w Czarnobylu  26 kwietnia 1986 roku.

Świąteczne dekoracje wciąż znajdują się na całym opuszczonym wesołym miasteczku, gdyż park rozrywki był przygotowywany na otwarcie 1 maja 1986 roku, które jednak nigdy nie nadeszło.

Ogromny diabelski młyn stał się niepokojącą ikoną katastrofy nuklearnej, a turyści i eksploratorzy raz na jakiś czas zostawiają pluszowe zwierzęta w jego wózkach, aby upamiętnić katastrofę. Park rozrywki w Prypeci nadal zawiera różne poziomy promieniowania, chociaż konkretne obszary są w większości bezpieczne. Teren w okolicy diabelskiego młyna ma jednak wciąż jedne z najwyższych poziomów promieniowania w całym opuszczonym wesołym miasteczku.

Znajduje się tu również opuszczona atrakcja polegająca na jeździe samochodzikami zderzakowymi, przy czym większość z nich jest w pełni nienaruszona do dzisiaj.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Sportyvna Street
Pryp'yat'
Ukraina
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.