Chrystus z Vung Tau

Wznosząc ramiona wysoko nad wietnamskim miastem Vũng Tàu, ta potężna postać Chrystusa rozsyła przesłanie do wszystkich w zasięgu wzroku, a nawet pozwala wiernym odkrywać wnętrze zbawiciela, o ile przestrzega się konserwatywnych wymogów ubioru.

Zbudowany w 1993 roku betonowy pomnik Chrystusa z Vung Tau ma ponad 30 metrów wysokości i imponującą łączną rozpiętość ramion wynoszącą ponad 36 metrów. Kolosalny Chrystus, wzniesiony na szczycie góry Nho, wznosi się na 4,5 metrowej platformie. Kamienny syn Boży został zaprojektowany w kanciastym stylu, przypominającym ruch w stylu art deco, z mocno abstrakcyjną aureolą.

Wewnątrz posągu Chrystusa z Vung Tau odwiedzający mogą wejść po schodach z oknami widokowymi po drodze na górę. Jednak tylko wtedy, kiedy się im na to pozwoli.

Pomimo otwartej postawy współczesnego kościoła chrześcijańskiego, właściciele posągu nie pozwalają na noszenie krzykliwych ubrań w komnatach pod szatami Chrystusa. Ponadto wszyscy goście muszą zdjąć buty podczas wchodzenia. Bez względu na ścisłe zasady ubioru, Chrystus z Vung Tau wciąż przyciąga turystów zarówno lokalnych, jak i z całego świata, aby każdego roku podziwiać imponującą majestatyczną postać.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Tượng Chúa dang tay
Vũng Tàu
Wietnam
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.