Wielki pomnik Mansudae

Na Wzgórzu Mansu Hill w stolicy Korei Północnej (Pjongjang), Kim Il-sung i Kim Dzong Il, wystają sponad ziemi na 20 metrów brązu. Ten pomnik pamięci pozwala Wielkim Przywódcom - którzy są nieśmiertelni w oczach ludzi - być na zawsze zapamiętanym. Jest to jedno z najświętszych miejsc w całej Korei Północnej.

W związku z tym oczekuje się, że odwiedzający będą przestrzagać panującej tu etykiety - kupią kwiaty, aby położyć je u stóp przywódców, będą maszerować w uroczystej linii trzymając się za ręce i pokłonią się statuom. Fotografowanie zaledwie części pomników uważane jest za obraźliwe, kard musi obejmować je w całości.

Kim Il-sung, ten z wyciągniętym ramieniem, był oryginalnym pomnikiem, odsłoniętym w 1972 roku z okazji 60-tych urodzin lidera (podobno posąg był pierwotnie pokryty złotem, ale został zmieniony na mniej kosztowny brąz pod naciskiem Chin). Po jego śmierci dostawiono drugą statuę Kim Dzong-Il'a.

Po obu stronach pomnika liderów znajdują się wielkie kamienie z ogromną liczbą flag państwa i 228 figurek z brązu o wysokości 5 metrów. Rzeźba ta symbolizuje rewolucję socjalistyczną i walkę z imperialistycznymi wrogami Korei Północnej, Japończykami. Amerykańscy wrogowie nie są zapomniani, znajduje się tu dedykowane im hasło: "Wypędźmy imperializm Stanów Zjednoczonych i zjednoczmy kraj".

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Somun St
Pyongyang
Korea Północna
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.