Posąg Chrystusa Cristo de la Concordia

Zainspirowany wizytą papieża Jana Pawła II, pomnik Chrystusa Cristo de la Concordia w Boliwii dominuje nad panoramą miasta Cochabamba. Zaprojektowany przez Césara i Wáltera Terrazasa Pardo i wykuty w całości z cementu i betonu, przy czym jego budowa trwała od 1987 do 1994 roku, zanim ostatecznie ukończono drugi największy na świecie pomnik Jezusa.

Czasami nazywany "Chrystusem Pokoju", kolosalny posąg w Cochabamba wznosi się 265 metrów nad miastem. Wysoki na 33 metrów, Cristo de la Concordia jest prawie dokładnie tak wysoki jak pomnik Chrystusa Odkupiciela w Río de Janiero. Co ciekawe, architekci obu posągów sugerują, że na każdy rok życia Chrystusa przeznaczono jeden metr i stąd taka a nie inna wysokość.

Jednak to pomnik Jezusa El Cristo de la Concordia nosił kiedyś tytuł największego pomnika Chrystusa na świecie, górując nad swoim bardziej znanym bratem w Rio dzięki dodaniu 44 centymetrów dobrze ułożonych włosów na głowie Chrystusa. Cochabambinos lubią mówić, że ta drobna różnica wynika z faktu, że historyczny Chrystus umarł, gdy był już trochę po swoich 33 urodzinach.

Do podstawy posągu El Cristo de la Concordia w Cochabamba prowadzi 1250 schodów, więc jeśli nie czujecie się na siłach pokonać taki dystans, zawsze możecie podjechać kolejką linową za symboliczną opłatą. Warto dodać, że w rękach posągu znajduje się małe sanktuarium, a jego głowa to platforma widokowa zapewniająca przepiękne widoki na miasto w Boliwii.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

Av de la Concordia
Cochabamba
Boliwia
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.