Pomnik Crich Stand

Podczas I Wojny Światowej pułk leśników z Sherwood Forest armii brytyjskiej o nazwie Sherwood Foresters z dwóch hrabstw Derbyshire i Nottinghamshire stracił oszałamiającą ilość żołnierzy - 11410 ludzi. Członkowie pułku otrzymali dziewięć Krzyży Wiktorii, więcej niż jakikolwiek elitarny pułk gwardii armii brytyjskiej.

Aby upamiętnić tę stratę, w 1923 roku zbudowano wieżę przypominającą latarnię morską. Publiczne odczucia związane z tym pomnikiem widać po tym, że żelaznym balustradom u podstawy wieży oszczędzono losu większości tego typu ozdobnych balustrad żelaznych, które zostały przetopione na sprzęt wojenny podczas II Wojny Światowej.

Pomnik Crich Stand został wzniesiony w tym konkretnym miejscu w Crich, aby zaspokoić uczucia straty obu hrabstw. W rezultacie wieża wygląda jak latarnia morska która jednak położona jest 100 mil od morza.

Niezależnie od tego, czy chcecie odwiedzić Pomnik Crich Stand w Wielkiej Brytanii ze względu na jego historyczne znaczenie, czy architekturę, jeśli wybierzecie się w pogodny dzień, będziecie pod wrażeniem widoku z komory latarni na szczycie wieży. Można stąd zobaczyć hrabstwa Derbyshire, Nottinghamshire, Yorkshire, Leicestershire, Staffordshire, Lancashire i Lincolnshire. W bardzo pogodny dzień, bez lornetki, można zobaczyć katedrę Lincoln znajdującą się 50 mil stąd.

Derbyshire i Nottinghamshire to obszary wydobycia węgla i wielu młodych mężczyzn z doświadczeniem w górnictwie, którzy zgłosili się do Sherwood Foresters w latach 1914 - 1918, zostało zapisanych do pułku, a następnie skierowanych do inżynierów królewskich, aby wziąć udział w bardzo niebezpiecznej podziemnej wojnie górniczej na froncie zachodnim.

Opłaty

Wieżę i Pomnik Crich Stand w Wielkiej Brytanii można odwiedzić bezpłatnie, ale za pobliski parking jest pobierana niewielka opłata.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Leashaw
Derbyshire, Anglia
Wielka Brytania
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.