Pokój Kruka

Edgar Allan Poe studiował tylko przez rok na Uniwersytecie w Wirginii w 1826 roku, ale jego pokój w akademiku został zachowany przez elitarną grupę studentów, którzy wciąż przeprowadzaj inicjacje o północy w ciasnych kwaterach.

Akademik ze złowieszczym numerem 13 West Range jest obecnie bardziej znany jako The Raven Room (Pokój Kruka). Mały pokój został przywrócony do stanu, w jakim Edgar Allan Poe tu mieszkał, w 1924 roku przez profesora architektury, który był częścią ekskluzywnego Towarzystwa Kruków.

Społeczeństwo Raven Society zostało założone w 1904 roku, jako sposób na uhonorowanie osiągnięć naukowych, wyjątkowych studentów i wykładowców, i do dziś utrzymują Pokój Kruków. Wyposażenie pokoju obejmuje sofę z jednego z rzeczywistych domów Poe, biurko z czarnym piórkiem i oczywiście wypchanego kruka na parapecie, któremu towarzyszy popiersie Pallas. Goście mogą oglądać pokój przez szklane drzwi i słuchać towarzyszącego mu pokazu audio o życiu Poe.

Raven Society nadal używa Pokoju Kruka (The Raven Room) do inicjowania nowych członków w tajnych ceremoniach o północy, i chociaż ich wykonywanie jest ściśle akademickie, Poe prawdopodobnie zgodziłby się na te dramatyczne wykorzystanie swojego dawnego miejsca na uczelni.     

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

13 West Range
Charlottesville, Virginia, 22903
Stany Zjednoczone
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.