Współrzędne geograficzne:
38°27'25"N, 34°45'8"E

Podziemne Miasto Kaymakli

Pod powierzchnią Turcji w Kapadocji znajduje się wiele oszałamiających podziemnych miast wybudowanych w czasach starożytnych, aby chronić miejscową ludność przed grasującymi armiami i wędrującymi bandami najeźdźców, ale Podziemne Miasto Kaymakli przebija je wszystkie swoim rozległym układem.

Podziemne miasta regionu prawdopodobnie zostały początkowo zbudowane przez ludy około 2000 roku przed naszą erą, a później rozbudowane przez późniejsze cywilizacje, kiedy przybywały w te rejony, a potem je opuszczały. Te zbudowane w Kaymakli posiada zarówno liczne magazyny, pomieszczenia mieszkalne, winiarnie i stajnie.

Podczas gdy podziemne miasto Kaymaklı może nie mieć tak innowacyjnych systemów obronnych jak te w Özkonak lub oszałamiającej głębi podziemnego miasta Derinkuyu, jednak posiada o wiele szersze piętra niż w jakimkolwiek innym mieście tego typu. Również w przeciwieństwie do innych podziemnych fortec, wiele obecnych komór i tuneli dawnej fortyfikacji jest nadal wykorzystywanych przez mieszkańców tego regionu jako przestrzeń do przechowywania przedmiotów, a nawet do mieszkania i życia, ponieważ byli oni jednymi z pierwszych ludzi, którzy znaleźli historyczne miasto znajdujące się pod ich stopami.

Pomimo, że w czasach swojej świetności podziemne miasto Kaymakli w Turcji miało aż osiem pięter, obecnie tylko cztery z nich są otwarte dla turystów i zwiedzających.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Kaymaklı Köyü Yolu
Kaymaklı Belediyesi
Turcja
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.