Podziemna Rzeka w Puerto Princesa

W 1898 roku amerykański zoolog Dean Worcester opisał tajemnice i cuda Wysp Filipińskich ze swoich podróży, w tym ciekawe odniesienie: "Jeśli wierzyć relacjom, znajduje się tu jezioro otwierające się na morze przez podziemną rzekę”.

Ta niezwykła podziemna rzeka w Puerto Princesa rzeczywiście istnieje, ciągnąc się przez 8 kilometrów pod ziemią przez wapienne jaskinie, łącząc jezioro z oceanem w prowincji Palawan na Filipinach.

Jako jedna z najdłuższych podziemnych dróg wodnych na świecie, rzeka Cabayugan przepływa przez 24 kilometry jaskiń, usianych stalaktytami i stalagmitami, a woda unosi się i opada wraz z falami Morza Południowochińskiego, któe znajduje się na jej końcu. Jaskinie są parkiem narodowym od 1971 roku, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1999 roku. Dodatkowo w 2012 roku podziemną rzekę w Puerto Princesa nazwano jednym z "Nowych siedmiu cudów natury".

Informacje praktyczne dot. Parku Narodowego Puerto Princesa

Najłatwiejszym sposobem, aby odwiedzić park narodowy i podziemną rzekę w Puerto Princesa na Filipinach dla grup ludzi (rodzin, przyjaciół) jest zarezerwowanie wizyty w podziemnej rzece Puerto Princesa za pośrednictwem biura podróży, czy to w mieście, czy w Manili.

Do pozdiemnej rzeki w Puerto Princesa można jednak dotrzeć też samodzielnie, gdyż kursuje tu transport publiczny do Sabang i z powrotem (choć często jest pełny podczas trasy do Puerto Princesa). Pamiętajcie też, aby zapłacić za wejście do podziemnej rzeki w Puerto Princesa. Warto przyjechać tu dosyć wcześnie, gdyż park narodowy posiada limit dzienny turystów, którzy mogą wejść do jaskiń.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

Puerto Princesa
Filipiny
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.