Muzeum Sztuki Podwodnej (Museo Subacuático de Arte) w Cancun

Museo Subacuatico de Arte de Cancun (Muzeum Sztuki Podwodnej w Cancun, Meksyk) to zakrojony na szeroką skalę projekt Jasona deCaires Taylor i nadzorowany przez dyrektora Jaime Gonzales'a Cano z pobliskiego Parku Narodowego.

Podwodne Muzeum Sztuki zlokalizowane jest u wybrzeży Meksyku, a sam projekt będzie składał się z ponad 400 naturalnej wielkości rzeźb, które utworzą masywną sztuczną rafę koralową w czystych, płytkich wodach, do których łatwo dotrzeć nurkując, a nawet oglądać je pływając łodziami ze szklanym dnem. Cały projekt ma na celu promocję życia morskiego i zwiększenie różnorodności biologicznej w wodach Cancun i Meksyku.

Służąc jako atrakcja turystyczna, rzeźby pomogą również zwiększyć świadomość wśród odwiedzających Cancun na temat istniejących siedlisk raf i ich trudnej sytuacji. Projekt został zaprojektowany tak, aby przypomnieć ludziom, że mają oni ogromny wpływ na środowisko. Podwodne Muzeum Sztuki (Muzeum Sztuki Podwodnej) w Cancun przyciąga obecnie każdego roku ponad 750 000 odwiedzających.

Pierwsze trzy rzeźby z projektu Museo Subacuático de Arte zostały zainstalowane w listopadzie 2009 roku i okazały się ogromnym sukcesem. Zostały one ostrożnie umieszczone w tej części wód, która była wielokrotnie "atakowanaa" przez huragany i burze tropikalne, pozostawiając ekosystem w stanie wymagającym regeneracji i przebudowy. Reszta rzeźb została zainstalowana pod koniec 2010 roku.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Cancun National Park
Cancun
Meksyk
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.