Pływające Świnie na wyspie Big Major Cay

Na północ od rafy koralowej Staniel Cay w zewnętrznej części obszaru Exuma, znajduje się wyspa Big Major Cay. Na tej małej, niezamieszkanej wyspie znajduje się grupa dzikich świń. Świnie są regularnie karmione przez tych, którzy je odwiedzają, często turystów przebywających w ośrodku Fowl Cay. Dostępne są tam łodzie i wszyscy mieszkańcy odwiedzają świnie, ponieważ te nigdy nie przestają ich zadziwiać.

Jeśli płyniecie łodzią w pobliżu Pig Island (Wyspa Świń), to świnie wypłyną do ciebie. Ale uwaga: jeśli podpłyniecie na zbyt płytką wodę, świnie mogą - i prawdopodobnie to zrobią - wskoczyć do Waszej łodzi w poszukiwaniu obiadu.

Świnie kontrolują wyspę, wędrując po niej na własnych warunkach, ale wolą pozostać w cieniu podczas słonecznych godzin, wyruszając na plażę i zanurzając się w wodzie, gdy nieco się ochładza.

Nie jest jasne, w jaki sposób świnie tam dotarły. Niektórzy wierzą, że zwierzęta przeżyły jakąś katastrofę morską, a inni żeglarze zostawili je na przyszły posiłek i nigdy nie wrócili.

Niestety ostatnio siedem pływających po Bahamach świń zmarło po tym, jak turyści karmili je piwem i rumem. Zwierzęta zostały znalezione martwe na wodach u wybrzeży Exuma Cays, co doprowadziło rząd do zakazu dla odwiedzających do karmienia świń.

Jak dostać się do pływających świń na wyspie Big Major Cay

Z Nassau weźcie samolot do Staniel Cay. Wynajmijcie łódź ze Staniel Cay Yacht Club i płyńcie na północ około milę. Możliwy jest również lot bezpośrednio z USA do George Town (Wielka Exuma) i stamtąd bezpośrednio statkiem do pływających świń w Big Major Cay.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Bahamy
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.