Pępek Świata

Wyspa Wielkanocna posiada wiele tajemniczych budowli, które ze słynnymi kamiennymi głowami porozrzucane są po wyspie, ale jest jeszcze jeden zdumiewający punkt orientacyjny zwany Pępkiem Świata, który może być silnym miejscem duchowym.

Na pierwszy rzut oka tak zwany "Pępek Świata" wydaje się być niczym więcej jak dużym, zaokrąglonym głazem umieszczonym wśród surowych skał. Jednak tajemniczy kamień został prawdopodobnie sprowadzony na wyspę przez pierwszego króla, Hotu Matua. Nazwa kamienia pochodzi od legendy mówiącej, że jest to pępek świata, z którego wyrosło całe życie, chociaż jest to bardziej prawdopodobne ze względu na idealnie okrągły kształt.

Bez względu na pochodzenie, kamień ma kilka nienormalnych cech. Na przykład, gdy kompas jest umieszczony na skale, traci on swój kierunek, prawdopodobnie ze względu na elementy magnetyczne w samej skale, a nie bardziej efemeryczną jego istotę.

Istnieją obecnie jeszcze cztery kamienie wokół skały, które zostały umieszczone niedawno i które reprezentują cztery strony kompasu.

Gdzie znaleźć Pępek Świata?

Aby dojechać do Pępka Świata na Wyspie WIelkanocnej, należy jechać przez 9 kilometrów na północ od Ahu Tongariki po polnej drodze. Pępek znajduje się po lewej stronie, obok Te Pito Kura ahu.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

Unnamed Road
Wyspa Wielkanocna
Chile
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.