Park Penisów Haisindang

Czterdzieści minut jazdy na południe od miasta Samcheok znajduje się Park Penisów Haeshindang, gdzie dziesiątki rzeźbionych fallusów stoją wyprostowane na przekór dawnej klątwie ludowej. Kolekcja obejmuje zarówno wiszące aranżacje, jak i trzy-metrowe pnie drewna, rzeźbione przez koreańskich artystów w celu zaprezentowania wszystkiego, od radości, duchowości po seksualność. Małe Muzeum Folkloru prezentuje tu sztukę związaną z penisami odwieków, a także historię małej społeczności rybackiej z okolicy.

Park Penisów Haisindang w Korei Południowej ma tragiczne pochodzenie. Młoda para, szaleńczo zakochana i wkrótce poślubiona, jest rozdarta tragedią, gdy przypływ topi kobietę na oczach jej narzeczonego na brzegu. Następnego dnia liczba złowionych ryb znacząco zmalała. Mieszkańcy miasteczka uznali, że są przeklęci i zastanawiali się, co robić, dopóki miejscowy rybak nie "ulżył" sobie do morza. Ryby natychmiast wróciły.

Zapewne z naszego punktu widzenia niewiele to miało sensu, ale miejscowi wznieśli liczne posągi penisów, umieszczonych w pobliżu nabrzeża, aby zaspokoić zmarłą pannę młodą, która nigdy nie zakosztowała małżeńskiej miłości. Niestety nie jest jasne, czy sikanie do morza także przynosi szczęście, ale podobno wiele osób tego próbowało.

Jest to prosta, głównie pod górę wędrówka z dużą ilością cienia i ławek w kształcie penisa, na których można piknikować, słuchając pieszych, młodych i starych, histerycznie chichoczących i zostawiających w świątyni małe niegrzeczne prezenty, aby uspokoić zrozpaczoną kobietę topielca. Dla kultury nieco spiętej seksualnie jest to park, w którym triumfuje otwarta seksualność (a przynajmniej penisy).

Dojazd

Dojazd do Parku Penisów Haisindang w Korei Południowej z Samcheok: Autobusem 24 do Sinnam (wymawiane: Shinnom). Następnie taksówką (powiedzcie kierowcy HAE-SHIN-DONG), podróż powinna kosztować ok. 1500 WON. Jazda zajmuje około 40 minut, a miejsce wskazują duże bannery.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Samcheok-si, 245-836
Korea Południowa
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.