Współrzędne geograficzne:
5°25'0"N, 1°19'0"W

Mosty Linowe Kakum Canopy Walkway

Unikatowy na kontynencie afrykańskim, szlak Kakum Canopy Walk pozwala wędrowcom doświadczyć części dżungli zarezerwowanej jedynie dla wspinaczy i lotników, dzięki serii zawieszonych mostów linowych.

Położony w gęstej tropikalnej dżungli Parku Narodowego Kakum, szlak canopy został zaprojektowany przez parę Kanadyjczyków z Vancouver. Chcąc zwiększyć turystykę (w szczególności ekoturystykę) w parku narodowym, który jest w dużym stopniu ignorowany przez turystów, projektanci chcieli stworzyć unikalną cechę, która uczyniłaby z tego miejsce bardziej atrakcyjne, a tym samym opracowano podwyższony szlak przez mosty linowe Kakum Canopy Walk, który pozwala z lotu ptaka obserwować niezwykły las deszczowy oraz jego mieszkańców. 

Otwarty na Dzień Ziemi w 1995 roku szlak Canopy składa się z siedmiu oddzielnych mostów wiszących nad drzewami ponad 40 metrów nad ziemią. Tworzy to niemal coś, co nazwać można spacerem w chmurach. Rozciagające się na ponad 120 metrach mosty wyglądają, jakby były skonstruowane jak tradycyjny most linowy wykonany z materiałów leśnych, jednak solidne przęsła są wykonane z liny, aluminium i drewnianych desek, a nawet mają siatkę zabezpieczającą, aby powstrzymać ludzi przed wypadnięciem ze szlaku.

Dodatkowo, jeśli ktoś nie ma ochoty na spacer po takich mostach linowych, zbudowano także punkt widokowy, na który wejść można bez potrzeby poruszania się po ruchomym podłożu.

Jak dojechać do Parku Narodowego Kakum i mostów Linowych Kakum Canopy Walkway?

Park Narodowy Kakum jest położony w środkowej części Ghany. Najprościej odwiedzić go samochodem, ale można także wziąść taksówkę w Cape Coast. Warto także wstąpić do pobliskiego Hans Cottage Botel na jedzenie, gdzie można zobaczyć krokodyle.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Kakum National Park
Assin South
Ghana
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.