Współrzędne geograficzne:
41°39'45"N, 77°49'21"W

Park stanowy Cherry Springs

W lesie Susquehannock i Parku stanowym Cherry Springs znaleźć możemy tzw. "Ciemną Plamę", czyli obszar bez jakiegokolwiek sztucznego światła, który jest rajem dla astronomów ze wschodniego wybrzeża, gdyż pozwala oglądać przepiękne rozgwieżdżone niebo.

Oderwany od lasu stanowego Susquehannock w 1922 roku, 48-hektarowy park Cherry Springs, odrodził się po tym, jak wycięto tu praktycznie wszystkie drzewa.

W 2000 roku został nazwany Dark Sky Park (Park Czarnego Nieba) przez Pennsylvania Department of Conservation and Natural Resources (Pensylwański Departament Konserwacji i Zasobów Naturalnych), a w 2007 roku był drugim miejscem dodanym do rejestru stowarzyszenia International Dark Sky Association. Od momentu wykupienia przez Cherry Springs w 2006 roku pobliskiego lotniska, obszar ten jest w nocy tak ciemny, że w idealnych warunkach gołym okiem widać nie tylko rozgwieżdżone niebo, ale też całą Drogę Mleczną.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

Coudersport-Jersey Shore Highway
Coudersport, Pensylwania, 16915
Stany Zjednoczone
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.