Paranormalne Muzeum Rodziny Zaffis

John Zaffis jest siostrzeńcem kontrowersyjnych badaczy zjawisk paranormalnych Eda i Lorrain Warren'ów. Podążył ich śladem i zasłynął ze swojego Paranormalnego Muzeum, które znajduje się na dolnym piętrze dwupiętrowego budynku za jego domem w Stratford w stanie Connecticut.

Kolekcja w Paranormalnym Muzeum w Stratford zawiera przedmioty z przypadków, nad którymi rodzina Zaffis pracowała przez ostatnie trzy dekady, a także przedmioty przekazane im przez badaczy i osoby, które po prostu chciały się ich pozbyć ze swoich domów. Kolekcja zawiera artefakty z całego świata i obejmuje gamę od niewinnych artefaktów, takich jak zestaw porcelany i obraz klauna na aksamicie, po bardziej złowrogie przedmioty, takie jak maski plemienne czy manekin brzuchomówcy.

Przedmioty te są rzekomo "oczyszczone" przed dołączeniem do kolekcji i obejmują czarną żeliwną ludzką czaszkę odkrytą w tajnym pomieszczeniu w domu rodziny politycznej, czarnego bożka, który miał być używany podczas różnych ceremonii czarnej magii, miecz, który rzekomo był narzędziem szatańskich rytuałów czy staroświecką kurtkę wojskową zakupioną na wyprzedaży nieruchomości i noszoną przez nastolatkę, zanim zaczęła narzekać na dziwne i nieprzyjemne sny wojskowe.

W kolekcji znajduje się także niewielki posąg Matki Boskiej ze słynnej sprawy Snedekera, nad którą John Zaffis pracował wraz z ciotką i wujem, a wydarzenia z tej sprawy zostały przedstawione w filmie z 2009 roku pt. "The Haunting in Connecticut" (Nawiedzenia w Connecticut). Bliższe spojrzenie pokazuje, że statua nie ma rąk, które podobno stopiły się podczas egzorcyzmów.

Zwiedzanie

Wizyty w Paranormalnym Muzeum Rodziny Zaffis odbywają się wyłącznie po wcześniejszym umówieniu. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktujcie się poprzez podaną stronę internetową.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

Stratford, Connecticut, 06615
Stany Zjednoczone
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.