Oriental Pearl TV Tower

Zbudowana w 1994 roku wieża telewizyjna Oriental Pearl TV Tower w Szanghaju wystaje z nowoczesnego centrum finansowego w Chinach niczym latarnia morska z przyszłości.

The bulbous tower is named for the eleven spheres that adorn its struts and trunk. The spheres (or pearls) were supposedly inspired by a Tang Dynasty poem that describes the melodic dripping sound of the pipa, a traditional Chinese musical instrument:

Bulwiasta wieża i jej nazwa pochodzi od jedenastu kul, które ją zdobią. Kule te (lub perły) zostały rzekomo zainspirowane wierszem z dynastii Tang, który opisuje melodyjny kapiący dźwięk pipa, tradycyjnego chińskiego instrumentu muzycznego:

"Drobne struny mruczały jak szepty kochanków. Ryczenie, tupot i gaworzenie. Jak perły, duże i małe, spadają na nefrytowy talerz."

Choć konstrukcja Oriental Pearl Tower w Szanghaju może opierać się na tysiącletnim wierszu, wieży telewizyjna nie brakuje nowoczesnych udogodnień. Na wysokości 800 metrów znajduje się obrotowa restauracja serwująca jedzenie, a "Kosmiczny Hotel" jest dogodnie usytuowany między dwiema największymi kulami pośrodku wieży. Jeden z pokładów widokowych wieży ma przezroczyste szklane dno, które zapewnia niepowtarzalny i oszałamiający widok Szanghaju, znajdziemy tu nawet centrum gier zręcznościowych. Prawdziwi poszukiwacze wrażeń mogą także jeździć kolejką górską o tematyce kosmicznej 91 metrów nad ziemią.

Jeśli jednak nie zależy Ci na przygodach, emocjach, przyszłości, wysokościach lub adrenalinie, w wieży na parterze mieści się także Muzeum Historii Miasta Szanghaju.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

2852号 Binjiang Avenue
Pudong
Chiny
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.