Opuszczony Szpital św. Marii

Ten odizolowany od reszty świata Szpital Najświętszej Marii Panny został otwarty w 1914 roku w spokojnej części hrabstwa Northumberland w Anglii, niedaleko wioski Stannington.

W szpital leczono również pacjentów z gruźlicą. Podczas II wojny światowej wojsko przejęło obiekt, aby można to było umieszczać rannych żołnierzy. Po wielu latach użytkowania szpital zamknięto, i na długi czas był obiektem opuszczonym. Jednak, zważywszy na odizolowanie szpitala św. Marii od reszty świata, wiele budynków i biur pozostało prawie nietkniętych. Niektóre wyposażenie wciąż można znaleźć wśród jego ruin. Jest też kaplica i rezydencja dla ważniejszych gości.

W 2015 roku opuszczony Szpital św. Marii w Stannington został odnowiony i ponownie otwarty jako St Mary's Inn, będąc tzw. Bed & Breakfast. Wiele oryginalnych elementów budynków zostało zachowanych, a kaplica jest wciąż pusta i opuszczona, chociaż ogrodzona.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Stannington, Anglia, NE61 6AT
Wielka Brytania
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.