Szpital Psychiatryczny Whittingham

Otwarty w 1873 roku, ten szspital psychiatryczny Whittingham dla umysłowo chorych był znany z pionierskiego stosowania elektroencefalogramów, czyli EEG, urządzenia diagnostycznego, które mierzy impulsy elektryczne wzdłuż skóry głowy.

Ostatecznie leczono tu również żołnierzy I i II wojny światowej. Jednak niesłabnąca zła historia tego miejsca pochodzi z czasów, kiedy bardzo źle traktowano tu pacjentów: zostawiano ich bez opieki przez dłuższy czas, karmiono odpadkami czy duszono aż do utraty przytomności.

Na terenie obiektu Whittingham wciąż znajduje się mały szpital psychiatryczny, jednak większa część budynków jest opuszczona. Duża ich część została też zburzona, aby zrobić miejsce dla budynków mieszkalnych. Zachował się także kościół św. Jana i cmentarz.

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Whittingham, Anglia, PR3 2JE
Wielka Brytania
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.