Opuszczone obserwatorium Mohon del Trigo

Wyglądając bardziej jak klasztor niż stacja astronomiczna, opuszczone obserwatorium Mohon del Trigo w Hiszpanii znajduje się na szczycie góry, ślepo wpatrując się w gwiazdy.

Obserwatorium w Mohon del Trigo, zbudowane w 1902 roku, aby wykorzystać czyste niebo nad odizolowanymi górami Sierra Nevada, było świadectwem wczesnej współczesnej astronomii. Niestety, wraz z upływem czasu i postępem technologicznym, stacja stała się na tyle stara i nieefekrywna, że została opuszczona.

W latach siedemdzieiątych zbudowano nowe obserwatorium, a opuszczone obserwatorium w Mohon del Trigo zostało rozebrane i porzucone. Pusty budynek wciąż stoi na szczycie wzgórza, starając się przetrwać pogodę i intruzów, ale mimo to rzuca uderzający obraz na górskie widoki.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Güejar Sierra, 18160
Hiszpania
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.