Opuszczony plan filmowy Contrabando

Krótka jazda z Lajitas na zachód do parku stanowego Big Bend Ranch pozwala odkryć całkowicie puste i opuszczone miasto duchów. Jest to Opuszczony plan filmowy Contrabando, w którym jedyny mały historyczny budynek nazywa się "La Casita", a cała reszta miejsca została zbudowana na ppotrzeby filmowych produkcji.

Nakręcono tu sporo różnych filmów, wśród których znaleźć możemy chociażby miniserial Szlak trupów (Dead Man's Walk) czy Ulice Laredo (Streets of Laredo), oba Larry'ego McMurtry'ego.

We wrześniu 2008 roku deszcze zalały miasto Ojinaga (na granicy Meksyku i Teksasu), co doprowadziło również do podtopienia Rio Grande w parku stanowym oraz okolic.

Jak nietrudno zauważyć, opuszczone miasteczko duchów Contrabando w Teksasie również ucierpiało. Nie wiadomo, czy pogorszyła się stabilność strukturalna budynków, ale widoczne są uszkodzenia zewnętrzne.

Jak dojechać do opuszczonego planu filmowego Contrabando?

Aby dojechać do tego opuszczonego miasteczka w Teksasie, należy kierować się na zachód od Lajitas drogą Ranch Road 170 przez około 15 kilometrów do parku stanowego Big Bend Ranch.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Farm to Market 170
Redford, Texas, 79846
Stany Zjednoczone
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.