Opuszczona wioska Borgo Schiro

Borgo Schiro to urokliwa opuszczona wioska położona na Sycylii we Włoszech. Nazwana na cześć lokalnego bohatera, Schiro, wioska leży na niewielkim wzniesieniu, pośród okolicznych pól.

Borgo Schiro została zbudowana w czasie, gdy włoski dyktator Mussolini kontrolował ten obszar i była częścią reform rolnych wprowadzonych przez jego rząd w celu powstrzymania fali emigracji z Sycylii. Mussolini uważał, że jeśli stworzy się na wsi udogodnienia miasta, takie jak szkoły, szpitale czy rozrywkę, miejscowa ludność pozostanie i będzie pracować na otaczających terenach, zwiększając w ten sposób produkcję rolną.

I chociaż wiele funduszy zostało zainwestowanych w koncepcję Mussoliniego, Sycylia doznała ogromnych zawirowań przed i podczas II wojny światowej. Bez niezbędnych dotacji do kontynuowania działalności różne udogodnienia przestały działać, a wieś została opuszczona.

Obecnie możemy spacerować cichymi uliczkami Borgo Schiro i zajrzeć do różnych budowli, w których kiedyś mieszkała tętniąca życiem populacja. Miejscowi wieśniacy są etnicznie ludnością albańską, a językiem używanym w okolicznych wioskach jest dialekt zwany Arberesh.

Informacje praktyczne

Borgo Schiro znajduje się około 24 kilometrów od pobliskiej włoskiej wioski Monreale.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

9046 Monreale
Monreale, 90046
Włochy
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.