Opuszczona baza okrętów podwodnych Hara

Kiedyś okupowana przez inwazyjne radzieckie siły inwazyjne, opuszczona baza okrętów podwodnych w pobliżu Hary w Estonii jest teraz eksplorowana przez miejskich odkrywców i ciekawskich turystów.

Opuszczona baza radzieckich okrętów podwodnych w Hara została zbudowana przez rosyjskie wojsko w latach 1956 - 1958 i była używana podczas okupacji Estonii, dopóki nie rozpaddł się Związek Radziecki w 1991 roku, a Estonia nie osiągnęła niepodległości. Miejsce to popadło w ruinę i chociaż betonowe fundamenty pozostały, budynki zostały wypatroszone ze wszelkich cennych rzeczy. Ruiny przypominające molo są obecnie ulubionym miejscem dla każdego eksploratora.

Informacje dodatkowe

Opuszczona baza okrętów podwodnych Hara (Estonia) od jakiegoś czasu została ogrodzona, zostały też postawione tabliczki informacyjne o monitoringu. Rozpoczęto pobieranie opłat za wstęp w wysokości ok. 25 złotych za osobę.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Unnamed Road
74810
Estonia
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.