Wrak Statku SS Sapona

Statek SS Sapona  u wybrzeży Bimini na wyspach Bahamy to betonowy parowiec zbudowany na wojnę, używany do trzymania nielegalnej kontrabandy, a po śmierci służył jako plac zabaw i miejsce do zwiedzania dla nurków.

SS Sapona nigdy nie miała szansy na wykorzystanie swojego potencjału. Budowana przez Liberty Ship Building Company, nie została zwodowana przed zakończeniem wojny i została sprzedana na złom jeszcze przed otrzymaniem szansy na żeglowanie. Przeniesiony do Bimini przez nowego właściciela Bruce'a Bethel'a, statek służył jej pierwszemu prawdziwemu celowi - jako ukryta przechowalnia, w której w czasie prohibicji można było napić się alkoholu. Bethel miał dzikie fantazje, jak zmienić statek w pływający klub nocny, ale niestety, ten wspaniały plan się nie udał, a statek osiadł na mieliźnie i został rozwalony na kawałki przez huragan w 1926 roku.

Z czasem okręt SS Sapona na Bahamach coraz bardziej rdzewiał i rozpadał się. Zanurzony na głębokości około 4,5 metra, służy jako plac zabaw dla lokalnych ryb oraz miejsce, która odwiedzają nurkowie z całego świata.

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Bahamy
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.