Ogród Kokoen

Ogród Kokoen, czasami nazywany też Himeji Kokoen, znajduje się zaledwie pięć minut spacerem od zamku Himeji na obszarze Hyogo w Japonii. Jeśli więc nie pędzisz od zabytku do zabytku lub chcesz odetchnąć po wizycie w zamku, ogrody Kokoen są w sam raz dla Ciebie.

Stworzone w 1992 roku w celu upamiętnienia setnej rocznicy ustanowienia gminy Himeji (Japonia), ogrody Himeji Kokoen znajdują się w miejscu, gdzie nigdyś stało kilka domów samurajów - fakt ten ustalono w trakcie trwania siedmiu wykopalisk archeologicznych. Osadzone na niecałych dziewięciu akrach ogrody zostały zaprojektowane w stylu okresu Edo, okresu historii japońskiej w latach 1603-1868, kiedy to szogunowie rządzili Japonią (znanąych również jako szogunowie Tokugawa).

Profesor Makoto Nakamura z Uniwersytetu w Kioto zaprojektował ogrody Kokoen tak, aby przy każdej z wielu ścieżek widok zmieniał się w ten sposób, że wydaje się, że weszliśmy do zupełnie innych ogrodów. Ogrody te są też tematyczne - ogród rezydencji lorda, wraz z pięknymi mostami, wodospadem, stawem koi czy ogródkiem herbacianym, gdzie za dodatkową opłatą możemy odbyć formalną ceremonię picia herbaty, a także ogród sosnowy, bambusowy , kwiatowy itp.

Co prawda ogrody Himeji Kokoen w Japonii są piękne o każdej porze roku, to jeśli jednak mamy wybór, warto udać się tu w okresie kwitnienia wiśni (między marcem a majem). Czasem trudno przewidzieć dokładny termin, ale cały naród, który świętuje nowe życie w postaci idealnie delikatnych kwiatów na wcześniej jałowych drzewach, to jedyne w swoim rodzaju doświadczenie, którego nie można przegapić.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

68 Hommachi
Himeji
Himeji, 670-8501
Japonia
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.