Biblijne ZOO, czyli ogród zoologiczny rodziny Tisch

Podczas gdy obecny Ogród Zoologiczny Rodziny Tisch zapewnia odwiedzającym spojrzenie na biblijne stworzenia od 1993 roku, jego korzenie sięgają kilkadziesiąt lat wcześniej.

Duże centrum zoologiczne, znane obecnie przez miejscowych jako Ogród Zoologiczny Rodziny Tisch lub po prostu Jerozolimskie Biblijne ZOO, pierwotnie rozpoczęło się jako mały projekt pasji żydowskiego uczonego, który chciał pomóc ludziom doświadczyć Biblii jako rzeczywistości, a nie po prostu w abstrakcie. Aharon Shulov był profesorem zoologii na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie, kiedy w 1940 roku założył swoje zoo dla dzieci. Niewielka kolekcja zwierząt to wszystkie stworzenia, które zostały wymienione w Biblii, wystawione na publicznej ulicy. Jednak z powodu skarg sąsiadów kolekcja Szulowa musiała zostać przeniesiona do nowej lokalizacji. W ten sposób rozpoczęła się seria zmian w jego kolekcji, która trwała do wczesnych lat 90-tych, kiedy rosnąca menażeria wylądowała w swoim obecnym domu w Jerozolimie.

Obecnie 62-hektarowe Biblijne ZOO (ogród zoologiczny rodziny Tisch) w Jerozolimie w Izraelu stanowi kontynuację marzenia Szulowa, aby przedstawić zwierzęta biblijne opinii publicznej, a także skupić się na zagrożonych gatunkach. Park obejmuje ponad 140 różnych gatunków w dwóch głównych sekcjach: biblijnej i zagrożonej. Konie, małpy, lwy, egzotyczne ptaki, żaby, węże, ryby i niezliczone inne zwierzęta są na wystawie, dając religijny i konserwatorski punkt widzenia na eksponaty. Gatunki wymarłe w Izraelu są tutaj hodowane w niewoli, aby pomóc zwiększyć ich liczebność.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

Derech Aharon Shulov 1
Jerozolima
Izrael
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.