Obszar 51 (Area 51)

Obszar 51 (Area 51) w Stanach Zjednoczonych ukryty jest w pierścieniu gór w głębi wielkiej pustyni. Znajduje się tu tajna baza wojskowa, która istnieje jako część obszaru operacji wojskowych Nellis. Obszar 51 służył jako ośrodek badań wojskowych od lat pięćdziesiątych i znany jest ze swojej dużej roli w teoriach spiskowych.

Pierwotnie znana jako "Site II" lub "The Ranch" ("Ranczo"), ta tajemnicza baza znajduje się tam, gdzie Lockheed stworzył pierwsze samoloty szpiegowskie U2. Zbudowano tu też SR-71 Blackbird, A-12 (zwany inaczej OXCART, prawdopodobnie inspiracja dla wielu obserwacji UFO) i F-117 Nighthawk. Baza jest prawdopodobnie najsłynniejszą tajną bazą wojskową na świecie i przez dziesięciolecia zdeterminowani ludzie próbowali dostać się na jej teren lub odkryć jej sekrety za pomocą teleobiektywów.

Oczywiście bazy wojskowej na obszarze 51 nigdy nie udało się w ten sposób zinfiltrować - teren chroniony jest przez licznych strażników uzbrojonych w karabiny M16, którzy dodatkowo mogą ich użyć, jeśli "odwiedzający" nie będą chcieli współpracować. Jak otąd na szczęście nic takiego się nie wydarzyło, ale mimo wszystko taka świadomość jest odstraszająca. Zwykle próby dostania się na teren bazy kończy się wezwaniem miejscowej policji oraz grzywną 600 dolarów.

Jeśli ktoś chce jednak legalnie poobserwować bazę wojskową w Area 51 w Stanach Zjednoczonych, to najbliższy punkt obserwacyjny dla ciekawskich znajduje się na szczycie góry Tikaboo, około 26 mil od bazy. Oczywiście, ze względu na odległość, bez teleobiektywu za dużo stąd nie zobaczymy.

Przez jakiś czas nie istniały żadne wiarygodne zdjęcia bazy z lotu ptaka, nie pojawiała się też ona na żadnej mapie. Wraz z pojawieniem się prywatnych satelitów można teraz kupić wysokiej rozdzielczości zdjęcia lotnicze bazy od prywatnych rosyjskich firm, a także firmy IKONOS - prywatnej firmy pierwotnie założonej pod projektem Lockheed-Martin.

Co ciekawe, w pewnym momencie stan Nevada zaczął realizować potencjał turystyczny Obszaru 51. Pobliska autostrada została nazwana "Autostradą Pozaziemską", a w różnych miasteczkach zaczęły pojawiać się breloczki czy koszulki z wizerunkami kosmitów, a nawet motel o tematyce kosmicznej o nazwie "Little A’Le’Inn". Nawet jedna z drużyn baseballowych w pobliskim Las Vegas nazywana jest "51".

Nowy element dziwacznej, sławnej i jeszcze sekretnej natury bazy pojawił się, gdy Nevada zaczęła realizować potencjał turystyczny Obszaru 51, nazywał sąsiednią autostradę "Autostradą pozaziemską", a pobliskie miasta pełne są pozaziemskich breloczków , T-shirty i motel o tematyce kosmicznej o nazwie Little A'Le'Inn. Zobacz, co tam zrobili? Mniej liczna drużyna baseballowa w pobliskim Las Vegas jest nawet nazywana "51.".

Według spiskowych teorii baza wojskowa w obszarze 51 uważana jest za centrum przeróżnych badań, od podróży w czasie i podziemnej transkontynentalnej linii kolejowej, aż do tajnego laboratorium, w którym kosmici współpracują z rządem przy wprowadzaniu obcych technologii. Jednak nie ma na to żadnych dowodów. Wiadome jest natomiast, że zdecydowana większość bazy znajduje się pod ziemią. Zakłada się, że budowane są tam chociażby nowoczesne samoloty, z których prawdopodobnie wiele można było łatwo pomylić z niezidentyfikowanymi obiektami latającymi UFO.

Informacje dodatkowe

Baza położona jest w pobliżu maleńkiego miasteczka Rachel, NV (98 mieszkańców). Warto też powtórzyć, że próba wejścia na jej teren może skończyć się dużą grzywną, aresztem, albo nawet śmiercią.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Groom Lake, Nevada
Stany Zjednoczone
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.