Współrzędne geograficzne:
24°46'2"N, 67°54'2"E

Nekropolia na wzgórzu Makli

Nekropolia Makli, dominujące na obszarze o średnicy ponad 8000 metrów na szczycie wzgórza w Pakistanie, jest rozległym miastem umarłych, które jest zbudowane z pięknie rozpadających się grobowców.

Od około XIV wieku aż do XVIII wieku naszej ery w regionie Thatta zamieszkiwała miejscowa rodzina królewska, która korzystała ze wzgórza Makli jako wspólnego miejsca pochówku. Każda nowa seria władców budowała skomplikowane struktury pochówkowe, często mocno różniące się od siebie, tworząc masywną i różnorodną feerię historycznych grobów niepodobnych do niczego na świecie. Królowie, królowe, uczeni, święci ludzie i inne ważne postacie są pochowani na szczycie wzgórza w ozdobnych kamiennych nekropoliach. Uważa się, że na wzgórzu pochowanych jest około 120 000 osób.

Hinduski, islamski, azjatycki i inne style można znaleźć pośród kolekcji grobowców, które zostały podzielone na cztery odrębne okresy tworzenia odpowiadające ówczesnemu społeczeństwu. Niektóre grobowce mają wysokie kolumny, a inne zdobią zamaszyste łuki. Wzgórze Makli przypomina wręcz swego rodzaju archeologiczny krajobraz ze snów.

Miejsce, które wymaga dużej ochrony, jest odwiedzane przez turystów i fanów nekropolii. Ci ostatni na pewno nie będą rozczarowani.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Makli Hill
Thatta
Pakistan
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.