Kolumny Narodowego Kapitolu (National Capitol Columns)

W 1958 roku kolumny z piaskowca, które wspierały wschodni portyk Kapitolu Stanów Zjednoczonych od 1828 roku, zostały zastąpione nowszymi marmurowymi kolumnami. Niepewny, co zrobić ze starymi kolumnami, rząd USA trzymał je w magazynie do 1984 roku, kiedy to Departament Rolnictwa i prywatni darczyńcy zorganizowali wystawienie kolumn dla zwiedzających. Nazwano to National Capitol Columns (pol. Kolumny Narodowego Kapitolu) w Waszyngtonie, Stany Zjednoczone.

Kolumny korynckie, które niegdyś górowały nad mianowaniem na prezydenta Andrew Jacksona i Abrahama Lincolna w 1829 i 1861 roku, teraz stoją na surowym, otwartym polu, podtrzymując jedynie powietrze.

Kolumny Narodowego Kapitolu (National Capitol Columns) są nadal w nieskazitelnym stanie, co powoduje pytanie: dlaczego kiedykolwiek zostały usunięte? Kiedy żelazna kopuła Kapitolu została ukończona w 1864 roku (kilkadziesiąt lat po zbudowaniu samych kolumn), była większa niż planowano. Budowa dodatkowych pomieszczeń po wschodniej stronie Kapitolu w Waszyngtonie miała na celu zminimalizowanie krzywego wyglądu dużej kopuły, co doprowadziło do usunięcia ozdobnych piaskowcowych kolumn.

Jak tu dojechać?

Kolumny Narodowego Kapitolu (National Capitol Columns) znajdują się w północno-wschodnim Waszyngtonie, w odległości 3,2 kilometra od stolicy. Graniczy od zachodu z drogą Bladensburg Road, a od północy z New York Avenue. Wejścia dla odwiedzających znajdują się przy New York Ave.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

3501 New York Avenue, NE
Washington, District of Columbia, 20002
Stany Zjednoczone
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.