Narodowe Muzeum Informatyki

Podczas drugiej wojny światowej w Bletchley Park pracowały gigantyczne komputery, aby rozszyfrować zakodowane wiadomości między Hitlerem i jego generałami. Obecnie w Narodowym Muzeum Informatyki (National Museum of Computing) możemy odkrywać tę historię za pomocą odrestaurowanego komputera Colossus (który pod względem wielkości odpowiada jego nazwie), a także innych elementów z historii komputerów sięgających lat czterdziestych.

Narodowe Muzeum Informatyki w Bletchley zostało otwarte w bloku H w 2007 roku i obejmuje wystawy dotyczące procesu łamania kodu, a także gigantyczne komputery mainframe, wczesne maszyny i najstarszy działający komputer cyfrowy na świecie (Harwell Dekatron / WITCH).

W galerii znajduje się także system do wykonywania "retrocomputacji" oraz niedawno dodana galeria poświęcona roli kobiet w informatyce. Możecie tu także przeglądać projekty konserwatorskie w toku, ponieważ muzeum kontynuuje swoje zaangażowanie nie tylko w gromadzenie, ale także w utrzymywanie historycznych komputerów w stanie gotowości do pracy.

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

Block H
Bletchley, Anglia, MK3
Wielka Brytania
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.