Muzeum Starożytnego Życia

Otwarte w 2000 roku za 230 milionów dolarów w ramach kompleksu muzealnego Thanksgiving Point z ogrodami, działającą farmą, muzeum dla dzieci i muzeum starożytnego życia w Lehi, Utah. Muzeum Starożytnego Życia zawiera sześćdziesiąt okazów dinozaurów i ogłasza się największym muzeum dinozaurów na świecie.

Kolekcja zawiera dwa szkielety Tyrannosaurus'a Rex'a, najbardziej kompletny szkielet stegozaura na świecie, niezwykle rzadkie okazy Cerratosaurus'a i Gargoylasaurus'a, Quetzalcoatlus'a z 40-metrową rozpiętością skrzydeł oraz 120-metrowy okaz największego odkrytego dinozaura, Supersaurusa. Oprócz wielu praktycznych eksponatów muzeum znane jest również z uroczych, choć nieco kiczowatych, dioram i miniaturowych dinozaurów.

Muzeum Starożytnego Życia to pomysł Cliffa Milesa, człowieka, który nazwał dinozaury takie jak Gargoyleosaurus, Hesperosaurus czy Minotaurasaurus i był doradcą w filmach o Parku Jurajskim. W obiekcie znajduje się także kino IMAX 3D i pracujące laboratorium paleontologiczne, w którym odwiedzający mogą obserwować z bliska prace konserwatorskie.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

2929 Thanksgiving Way
Lehi, Utah, 84043
Stany Zjednoczone
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.