Muzeum Parazytologii Meguro

To dziwaczne małe muzeum parazytologii w Tokio, które jako jedyne na świecie całkowicie poświęcone jest pasożytom, stało się popularną atrakcją turystyczną, a nawet miejscem na randkę, w stosunkowo spokojnej dzielnicy Meguro w rozległej stolicy Japonii.

Parter muzeum parazytologii może wydawać się dość nieszkodliwy. Światła migają na dużych mapach Japonii, aby pokazać, gdzie znajdują się różne pasożyty, a na wyświetlaczach pojawiają się te pasożyty, które infekują zwierzęta. Jednak gdy wejdziemy po schodach, wszystko przybiera zdecydowanie makabryczny obrót.

Drugie piętro skupia się na pasożytach, które zakażają ludzi. Fotografie pokazują silnie rozdęte jądra nieszczęśliwego ludzkiego żywiciela tropikalnego robaka. W pobliżu olbrzymi pasożyt wyrywa się z głowy zabutelkowanego żółwia. Muzeum posiada w swojej kolekcji ponad 45 000 zanurzonych i przygotowanych okazów pasożytów, które każdy może obejrzeć.

Jednak największą atrakcją Muzeum Parazytologii Meguro w Tokio jest bez wątpienia najdłuższy na świecie tasiemiec, mierządy około 8,8 metra, z towarzyszącą mu liną o tej samej długości, z którą można "bawić się", aby lepiej zrozumieć jego wymiary. Mały sklep z pamiątkami sprzedaje wesoły asortyment koszulek, breloczków i kartek urodzinowych o tematyce pasożytniczej.

Jak dostać się do muzeum?

Muzeum Parazytologii Meguro w Tokio znajduje się 15 minut spacerem od stacji JR Meguro mapę dojazdu można też znaleźć na stronie internetowej muzeum). Wstęp jest całkowicie bezpłatny, można co najwyżej zostawić jakiś dobrowolny datek.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

4-1-1 Shinmeguro
Meguro-ku
Tokio, 153-0064
Japonia
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.