Muzeum Osteologii, Szkieletów i Czaszek

Kiedy Jay Villemarette skończył pracę jako mechanik samochodowy, zamienił swoją długotrwałą obsesję na punkcie czaszek w rodzinną firmę. To, co zaczęło się w 1986 roku od Villemarette'a gotującego czaszki we wrzącej wodziew kuchni, w Oklahomie rozwinęło się w Skulls Unlimited International, światowego lidera w dziedzinie sprzedaży i czyszczenia czaszek.

W 2010 roku Skulls Unlimited otworzyło część swojej obszernej kolekcji dla publiczności w Muzeum Osteologii. 40-metrowy szkielet wieloryba, ważący prawie 2500 funtów, wisi w muzeum o powierzchni 7000 stóp kwadratowych w południowym Oklahoma City. W ścianach znajdują się setki czaszek i szkieletów z całego świata, w tym smok Komodo, który był darem z Indonezji dla George'a W. Busha i rzadki nosorożec jawajski znaleziony w sklepie w Paryżu. Znaleźć tu można również cielę o dwóch twarzach, kinkajou, saiga, potoroo i bardziej znane zwierzęta, takie jak słoń, goryl czy żyrafa.

Muzeum Osteologii sąsiaduje ze Skulls Unlimited, która prowadzi kwitnącą sprzedaż czaszek i ich czyszczenie. Wszystkie ich okazy pochodzą ze źródeł prawnych i etycznych, zwykle z polowań, pułapek, zgonów, śmierci naturalnej, produktów ubocznych pochodzenia żywnościowego i ogrodów zoologicznych.

Obecnie firma stosuje bardziej wydajną metodę niż gotowanie w piecu do czyszczenia kości. Po wyciągnięciu miąższu i wyssaniu mózgów, kości umieszcza się w akwariach pełnych chropowatych chrząszczy. Hordy owadów przegryzają ciało i tkankę do kości, które następnie umieszcza się w kąpieli nadtlenkowej. Po przyklejeniu zębów są one gotowe do sprzedaży na stronie internetowej Skulls Unlimited lub w sklepie z pamiątkami w Muzeum Osteologii, Szkieletów i Czaszek w Stanach Zjednoczonych.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

10301 S Sunnylane Road
Oklahoma City, Oklahoma, 73160
Stany Zjednoczone
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.