Współrzędne geograficzne:
38°28'26"N, 0°47'43"W

Muzeum Obuwia Elda

Firma Elda znajduje się niedaleko Walencji i od dawna zajmuje się szewstwem. Cechuje się wysoką jakością i świetnym designem, a Muzeum Obuwia (Museo del Calzado) pokazuje bogatą historię produkcji obuwia w tej części Hiszpanii.

Muzeum znajduje się w śródmiejskim budynku, gdzie odkryjemy kolekcje narzędzi ręcznych i zabytkowych maszyn, które łączą się, aby zapoznać zwiedzających z technologicznym rozwojem obuwia. Istnieje tu szeroka gama masowo produkowanych i prototypowych modeli, a także wiele nagradzanych projektów.

Znajdziemy tu też buty znanych osób, w tym Rafaela Nadala i nieżyjącego już wielkiego hiszpańskiego golfisty Severiano Ballesterosa,a tkże fascynujące miniatury, a nawet prawdopodobnie największy na świecie but. Znajdziemy tu też kolekcję etnologiczną, w tym unikatowy XIX wieczny kolczasty but do rozłupywania kasztanów.

Prace rzemieślnicze rozpoczęły się w Elda w połowie XVIII wieku, a sto lat później rzemiosło skonsolidowało się od małych wytwórców do pełnowartościowego przemysłu. Pod koniec XIX wieku Elda miała kilka dużych fabryk obuwia, niektóre zatrudniały ponad 400 pracowników. W ciągu XX wieku produkcja była kontynuowana, a następnie rozpoczęła się ekspansja na rynki poza Hiszpanią.

Wszystko to znajduje się w Museo del Calzado, gdzie można również znaleźć materiał dla bardziej zaawansowanych miłośników produkcji butów. Dzięki archiwum dokumentów odnoszących się do historii obuwia i obszernej kolekcji reklam związanych z butami, można nawet znaleźć jakiś pomysł na własna produkcję butów.

Godziny otwarcia Muzeum Obuwia Elda

Muzeum znajduje się w centrum Elda w południowej Hiszpanii, około 140 kilometrów od Walencji. Miejsce jest otwarte od poniedziałku do piątku od 10:00 do 20:00 (z godzinną przerwą 14:00 - 15:00),oraz w soboty od 10:00 do 14:00.

Pozostałe atrakcje turystyczne w Elda

Oprócz muzeum i (jak łatwo się domyślić) sklepów z butami, Elda jest domem dla lokalnej produkcji wina i imponującego zamku z historyczną wieżą z XII wieku.

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

32 Avenida Chapí
Elda
Hiszpania
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.