Muzeum Narzędzi Stolarskich Takenaka

Japonia znana jest ze swojego unikalnego stylu architektonicznego, czego przykładem są budynki takie jak Wielka Sala Buddy i Ise Grand Shrine, ale podczas gdy gotowe budowle zyskują sławę, warto pomyśleć o specjalistycznych narzędziach, które pozwalają budować te arcydzieła.

Aby wyjść temu naprzeciw, w 1984 roku stworzono muzeum, pokazujące pełną historię japońskich narzędzi stolarskich, od starożytności po dzień dzisiejszy. Znajdujące się na obrzeżach Kobe, Muzeum Narzędzi Stolarskich Takenaka udostępnia ponad 20 000 narzędzi w eleganckim nowoczesnym obiekcie uważanym za jedyne muzeum narzędzi stolarskich w kraju.

Kolekcja podzielona jest na siedem części, obejmujących historię narzędzi, eksplorację ich estetycznego piękna i spojrzenie na japońską stolarnię. W całym muzeum znajdują się spore dłuta, strugarki i tysiące innych narzędzi.

Chociaż narzędzia pochodzą w dużej mierze z Japonii, muzeum zawiera również obszerną kolekcję europejską i chińską, które kontrastują z japońskimi wersjami. Jedną z najbardziej fascynujących sekcji muzeum jest "Tradycyjne Piękno Japońskiego Wa", która prezentuje gościom sztukę kumiko, papier karakami i naturalnej wielkości model japońskiej herbaciarni.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

7 Chome-5-1 Kumochicho, Chuo
Kobe
Japonia
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.