Muzeum Musée Le Secq des Tournelles

Muzeum Musée Le Secq des Tournelles w Rouen mieści się w gotyckim kościele Saint-Laurent, gdzie znajduje się rzadka kolekcja metalowych znaków i innych przedmiotów z kutego żelaza.

Henri le Seq des Tournelles i jego syn stworzyli muzeum ze swojej osobistej kolekcji i chcieli przekazać je do Luwru, ale bali się, że niezwykłe przedmioty z ich metalowej kolekcji zostaną zagubione lub zapomniane przez giganta muzealnego. W 1921 roku rodzina stworzyła nowe muzeum, przekazując swoje prace do kościoła Saint-Laurent w Rouen, Francja.

Kolekcja rodziny w muzeum Musée Le Secq des Tournelles została pokazana na początku XIX wieku i wkrótce została poszerzona o ogromny asortyment żelaza z całej Europy, a nawet niektórych krajów na bliskim wschodzie. W każdym z rogów kościoła w Rouen znajdziemy żelazne nożyczki, noże, pistolety, zamki i mnóstwo  innych ozdób z żelaza zawieszonych także na każdej kamiennej ścianie kościoła.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

2 rue Jacques-Villon
Rouen, 76000
Francja
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.