Muzeum Mad Max 2

Gdy obsesja jednego człowieka na temat filmów Mad Max poprowadziła go do Australii, o której tak długo fantazjował, posunął się o krok dalej i założył Muzeum Mad Max 2, piękną kolekcję prawdziwych i ręcznie robionych rekwizytów z filmu.

Otwarte w 2010 roku muzeum jest dziełem Adriana Bennetta, który obejrzał filmy Mad Max i Mad Max 2: The Road Warrior i stał się ich największym fanem. Po obejrzeniu filmów miał obsesję na punkcie znalezienia wszystkiego, co tylko było z nimi związane, szukając rekwizytów i innych artefaktów.

Jego obsesja doprowadziła go ostatecznie do przeprowadzki do Silverton w Australii, jednego z miejsc, w których kręcono oba filmy. To tutaj założył swoje muzeum, umieszczając swoją obszerną kolekcję Mad Maxa i dekorując swoje podwórko na styl post-apokaliptyczny.

Muzeum Mad Maxa w Australii oferuje szeroki wybór pełnowymiarowych kostiumów i rekwizytów, a także obszerną kolekcję zdjęć, jednak klejnotem kolekcji są repliki samochodów, z których jeden był rzeczywiście używany jako samochód w filmie Mad Max 2: Road Warrior. Pojazdy te od czasu do czasu można zobaczyć, jak jeżdżą po Silverton.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Stirling Street
Silverton, 2880
Australia
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.