Muzeum Christiano Ronaldo (Museu CR7)

To niewielkie muzeum, położone na pięknej wyspie Madera, daleko od wybrzeży Portugalii, jest mekką dla fanów Cristiano Ronaldo, międzynarodowej gwiazdy piłki nożnej. Fani po tym, jak już wydadzą pieniądze na kupowanie przedmiotów ze swoich licznych linii produktów CR7, mogą tu jeszcze wpaść, aby rozkoszować się sławą sportowca.

Museu CR7 ma wszystko, co tylko może o Ronaldo. Są tam posągi, listy od fanów i oś czasu jego imponującej kariery. Jest pełne koszulek Christiano Ronaldo, niektóre podpisane, inne nie. Są też prezenty i buty, które nosił. I, oczywiście, trofea Ronaldo, i jest ich całe mnóstwo.

Fani, którzy desperacko chcą dostać się tak blisko sławnego piłkarza, jak to jest tylko możliwe, mogą też zajrzeć się w specjalnej sekcji "rzeczywistości rozszerzonej", gdzie mogą udawać, że robią mu zdjęcia.

Ronaldo urodził się i wychował na wyspie Madera. Gra i występuje jako napastnik zarówno w reprezentacji hiszpańskiego Realu Madryt, jak i Portugalii. Zawodnik ten zdobył bardzo wiele nagród. Mówi się, że jest najlepszym graczem w kraju, jeśli nie na świecie.

Muzeum znajduje się w pięknej dzielnicy portowej w Funchal i ma własny luksusowy hotel i restaurację, na wypadek gdyby fanom nie wystarczyła jednodniowa wizyta i mieli zamiar kilka dni z rzędu odwiedzać muzeum Christiano Ronaldo na Maderze.

Ronaldo i członkowie jego rodziny byli obecni na inauguracyjnym otwarciu zarówno muzeum, jak i hotelu. Nazwa placu, na którym znajduje się budynek, została nawet przemianowana na imię słynnego mieszkańca wyspy, podobnie jak lotnisko Madery.

Gdzie znajduje się muzeum Christiano Ronaldo w Portugalii?

Muzeum Christiano Ronaldo znajduje się w głównym porcie w Funchal na Maderze, w odległości krótkiego spaceru od większości głównych hoteli na wyspie.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

Av. Sá Carneiro 27
Praça CR7
Funchal
Portugalia
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.