Muzeum Beatników (Generacji Beat)

Muzeum Beatników to księgarnia i muzeum w dzielnicy North Beach w San Francisco. Muzeum zawiera dużą kolekcję pamiątek z czasów Generacji Beat, w tym przedmioty osobiste i rękopisy Allena Ginsberga, Jacka Kerouaca, Charlesa Bukowskiego i innych wybitnych poetów i pisarzy tamtych czasów.

Niewielkie muzeum, poświęcone rozpowszechnianiu ducha Pokolenia, znajduje się w miejscu, które niegdyś było centrum świata Beatników w latach 50-tych XX wieku. City Lights Books, tuż za rogiem, był pierwotnym wydawcą Ginsberg's Howl and Other Poems w 1956 roku.

Podczas gdy pierwsze piętro wydaje się bardziej jak tradycyjne muzeum i sklep, drugie piętro jest bardziej podobne do czyjegoś pokoju lub kawiarni, z kanapami, książkami, wycinkami i plakatami otynkowanymi wzdłuż ścian. Goście mogą tu swobodnie wypoczywać i czytać, według własnego uznania.

Wycieczki z przewodnikiem są dostępne, ale odwiedzający są zachęcani do poruszania się po muzeum we własnym tempie, czerpiąc z opowieści, zdjęć i czego tylko potrzebują. W Muzeum Beatników (Beat Museum) w San Francisco znajduje się również dokładna replika samochodu, z którego filmowano adaptację filmu On the Road Kerouaca z 2012 roku.

Dla odwiedzających

Muzeum jest otwarte codziennie od 10 do 19. W sklepie odbywają się także imprezy i sprzedaje się pamiątki, książki, czasopisma i wiele innych.

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

540 Broadway
San Francisco, Kalifornia, 94133
Stany Zjednoczone
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.