Muzeum Astronomii i Nauk Pokrewnych

W tym zabytkowym budynku, wznoszącym się nad źle utrzymaną dzielnicą São Cristóvão w zmarginalizowanej Strefie Północnej Rio de Janeiro, mieści się instytut badawczy i muzeum zajmujące się badaniem nieba, znane jako Muzeum Astronomii i Nauk Pokrewnych lub Museu de Astronomia e Ciencias Afiny (MAST).

Budynek Muzeum Astronomii i Nauk Pokrewnych (Museu de Astronomia e Ciencias Afiny MAST) w Rio de Janeiro w Brazylii został zbudowany w latach 1913 - 1921, pierwotnie jako nowy dom dla Obserwatorium Narodowego, które do tej pory znajdowało się na niesławnym wzgórzu Castelo (Morro do Castelo) i zostało rozebrane w 1921 roku. W ramach reformy miejskiej.

Jako muzeum obejmuje stałą ekspozycję z interaktywnymi eksperymentami w piwnicy, niezliczoną liczbę instrumentów naukowych, skalowany model Układu Słonecznego, a nawet dużą część asteroidy na wystawie na dziedzińcu.

Jednak najbardziej znana i najbardziej ukochana regularna aktywność Muzeum Astronomii i Nauk Pokrewnych MAST ma miejsce w każdą sobotnią noc, kiedy teleskopy, niektóre mające ponad sto lat, a także niektóre nowoczesne modele są udostępniane do użytku publicznego w kopule budynku.

Muzeum znajduje się w São Cristóvão, które nie jest szczególnie turystycznym obszarem, i według niektórych raportów może być nieco niebezpieczny, szczególnie po zmroku. Zachowajcie rozsądne środki ostrożności, odwiedzając Muzeum Astronomii MAST w Rio de Janeiro po zmroku.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

586 Rua General Bruce
Rio de Janeiro, 20921-030
Brazylia
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.