Muzeum Antycznych Wibatorów

Muzeum Antycznych Wibatorów "Dobre Wibracje" w Kaliforni w Stanach Zjednoczonych to zatopienie się w historii jednego z najbardziej przydatnych urządzeń i wynalazków dla kobiet :-)

Począwszy od epoki wiktoriańskiej, medycznie wywołane orgazmy u kobiet były praktykowane jako legalne lekarstwo na to, co nazwano kobiecą histerią - charakteryzującą się lękiem, pożądaniem seksualnym, bezsennością, zatrzymaniem płynów, ciężkością w jamie brzusznej, skurczami mięśni, drażliwością i utratą apetytu. Samotne kobiety chodziły do lekarzy, którzy musieli ręcznie wywoływać orgazm, dopóki stworzenie wibratora nie zmieniło na zawsze kobiecego orgazmu i "napięcia".

Jeśli pomyślimy o historii elektrycznych udogodnień domowych, to w 1889 roku wymyślono eleketryczną maszynę do szycia, później wentylator, czajnik i toster, a w końcu, w 1902 roku, wibrator. Większość z tych pierwszych były zapakowane w aksamitne walizki, gdyż w tamtych czasach urządzenia nie były jeszcze takie małe.

Typowe reklamy z tamtej epoki mówiły: "Cała przyjemność młodości zapulsuje w Tobie". Jednak pod koniec lat 20stych XX wieku dużo się zmieniło, gdyż gazety i czasopisma przestały akceptować reklamy wibratorów z obawy przed tym, że naruszą przepisy przyzwoitości. Przez tamtejszą nagonkę kobiety również przestały kupować ten produkt.

W większości przypadków konstrukcja wibratora pozostała niezmieniona, chociaż niektóre modele dodawały asortyment wyjmowanych końcówek, aby zapewnić różnorodne odczucia lub uchwyty, aby uzyskać bardziej zwarty kształt, który byłby pewniej dopasowany do dłoni kobiety.

W latach 50-tych wibratory były często umieszczane w twardych plastikowych lub winylowych futerałach przenośnych, podobnie jak przenośne odtwarzacze. Tak samo jak fikcyjne kremy "odmładzacze", wibratory z epoki Eisenhowera były reklamowane jako "pomoce redukujące tkankę tłuszczową", chociaż jest mało prawdopodobne, że wiele kobiet kupowało je właśnie z powodu tych reklam.

Muzeum Antycznych Wibatorów "Dobre Wibracje" w San Francisco (Kalifornia, Stany Zjednoczone) wyświetla modele z tych straconych lat. Na przykład masaż magnetyczny był reklamowany jako środek do uzyskania zdrowej cery, błyszczących włosów oraz napiętej szyi i podbródka. Pakiet zawiera kilka rysunków młodej kobiety używającej urządzenia w różnych modzie - wszystko bezpiecznie na północ od jej obojczyka.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

1620 Polk St
San Francisco, Kalifornia, 94109
Stany Zjednoczone
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.